Міжнародна наукова онлайн-конференція

ІІІ Міжнародна наукова онлайн-конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки» відбулася 19 травня 2022 року. Організатори – Національна академія педагогічних наук України, Інститут педагогіки, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Асоціація науково-дослідних, навчально-методичних лабораторій педагогічних закладів вищої освіти. У числі організаторів – і Кафедра педагогіки та психології Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Це поважний науковий форум. Він об’єднав майже три сотні учасників, які працювали онлайн. Після пленарного засідання, в якому були вітання співорганізаторів, зокрема, й проректора з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, докторки філософських наук, професорки Галини Михайлишин. Багато науковців Стефаникового університету (зокрема, й Коломийського навчально-наукового інституту) брали участь у роботі секційних занять. А діяло тут шість наукових секцій.

Однією з локацій, які колективно включилися у роботу конференції, був Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, де зберігаються найбагатші колекції українського вишиваного одягу та предметів побуту гуцульсько-покутського регіону. І саме звідси учасників конференції вітали директор навчального закладу, кандидат історичних наук, доцент Юрій Плекан та кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки і психології Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Оксана Поясик.

Про значення збереження українського вишиття говорила у своєму привітальному слові Генеральна директорка Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, заслужений працівник культури України Ярослава Ткачук. Окрасою пленарного засідання конференції став відеофільм про історію вишиття, який підготував Національний музей. Його представила заступник Генерального директора Національного музею з наукової роботи Ірина Федів.

Конференція продемонструвала широту інтересу науковців до українознавчої праці, а також багатство поглядів і думок, фактів, спостережень, узагальнень.