Нові виклики – нові можливості

Упродовж карантинних тижнів викладачі кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту проводять наукові конференції, засідання і практичні заняття, читають лекції за допомогою дистанційної форми навчання та платформи ZOOM. Це нові виклики, але й нові можливості. Сучасний світ швидко змінюється. Лідерські позиції сьогодні належать тим людям та організаціям, які володіють найсучаснішою інформацією, вміють її отримувати й ефективно використовувати. Новий час визначає нові цілі освіти. Під час проведення аудиторних пар викладачі кафедри філології завжди застосовували традиційні форми та інтерактивні технології навчання, зокрема технології розвитку здатності до аналітичної діяльності, кейс-метод, технології проблемного навчання, діалогові технології, метод проектів, методи стимулювання творчої активності, творчі ситуації, навчально-творчі задачі. Сьогодні в час онлайн-навчання інтерактивні технології залишаються в дії. Коли прагнення людини до самореалізації співпадає із зовнішньою мотивацією людини до самовдосконалення, в момент з’єднання цих двох зовнішніх та внутрішніх мотивів проявляється потреба в навчанні. Відбувається організована творча співпраця, створюється атмосфера доброзичливості та взаємопідтримки і взаємодопомоги, формується кооперація викладача та студентів.