Перемога коломийських «Ліброкубікуларистів»

Нещодавно в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) відбулася фінальна гра «Літературна кавалєрка». Читання є важливим засобом опанування інтелектуального потенціалу та соціального досвіду людства. Для майбутнього кожної нації надзвичайно важливо, як проходить процес входження дітей у світ книжкової культури, в якому стані знаходиться сфера підтримки читання учнів та студентів. «Літературна кавалєрка» – проект, спрямований на розвиток дитячого та юнацького читання, популяризацію сучасної української книжки і реалізується з метою привернення уваги суспільства до проблем формування культури юного покоління. Автор проекту  «Літературна кавалєрка» – доцент кафедри фахових методик і технологій  початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Тетяна Качак.  Варто зазначити, що проект  уже набув всеукраїнських масштабів, адже у фінальній грі  взяли участь команди з Івано-Франківська, Краматорська і Коломиї, зокрема команда «Серце за Мерло» (студенти 4 курсу Педагогічного факультету Прикарпатського університету), команда «ВВВешники» (студенти 3 курсу Педагогічного факультету Прикарпатського університету), команда «Окрилені» (учні Краматорських ЗОШ), команда «Ліброкубікуларисти» (студенти Коломийського навчально-наукового центру ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефанка).  Фінал, побудований на представленні та обговоренні реалістично-психологічної прози, книг про і для підлітків та молоді «Знає тільки Мару» (ВЦ «Академія») Олени Рижко, збірки оповідань «Перше побачення. Прозобукет» (ВЦ «Академія»), пригодницьких повістей «Дике літо в Криму» (Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») Зірки Мензатюк, «Ватага Веселих Волоцюг» («Видавництво Старого Лева») Андрія Бачинського, став яскравим і феєричним, незабутнім літературно-мистецьким дійством. «Гра студентських та учнівських команд-переможців відбіркових ігор-презентацій сучасної підліткової літератури, які відбулись в Івано-Франківську, Коломиї та Краматорську в 2018 році, вразила високою майстерністю, креативністю та шквалом особливих читацьких емоцій.  Учасники презентували свої команди, демонстрували відеоролики та інсценізації за сюжетами книг запрошених авторів, змагались у конкурсах на знання текстів, вели діалог з письменниками. Такий формат презентації цікавий молодому поколінню, бо не передбачає пасивного спостереження чи слухання автора, а вимагає творчості, критичного мислення, активної читацької рецепції, інтерактиву та проявів особистого характеру», – розповідає і ділиться враженнями  Тетяна Качак. Гру команд оцінювало компетентне журі, до складу якого ввійшли бібліотекарі Наукової бібліотеки університету Людмила Кушнір, Людмила Кузюк, Марія Виник, директор бібліотеки Івано-Франківської духовної академії Івана Золотоустого Іванна Стрихар. Очолила журі заступник декана Педагогічного факультету Галина Русин. У підсумку виграла команда Коломийського навчально-наукового інституту «Ліброкубікуларисти» і отримала головну відзнаку Літературної кавалєрки  –  «Мудру Сову». Студенти інституту Ірина Іллюк, Леся Кузенко, Надія Мельник, Олена Морочило, Вікторія Перегінець, Михайло Непийвода презентували книгу «Знає тільки Мару» відомої української письменниці Олени Рижко.  Книжка «Знає тільки Мару» – про неймовірну нічну екскурсію підлітків міським підземеллям. Їхні наївні очікування романтичних пригод і вражень майже відразу були розтрощені вщент – вони опинилися у смертельній пастці. Безвихідь жорстоко випробовує і розкриває сутність кожного з них. Кожен поривається збагнути себе, кожен хоче стати іншим. Студенти зняли буктрейлер за мотивами книги. Вони змогли відчути і побачити себе в ролі акторів, а ще пережити почуття і відчуття героїв повісті Олени Рижко  – шістьох підлітків, котрі влаштували нічну адреналінову екскурсію. Зняти відеоролик допоміг студентам оператор Благодійного фонду «Покуття» Андрій Каня. А з фінансування  для коломийської команди «Ліброкубікуларисти» допоміг народний депутат, засновник Благодійного фонду «Покуття» Андрій Іванчук. Дуже важливо підтримувати ініціативи творчої молоді, адже їхні ідеї – майбутнє України. Вітаємо команду Коломийського навчально-наукового інституту «Ліброкубікуларисти» з перемогою і бажаємо подальших успіхів!