Студенти Коломийського навчально-наукового інституту та викладач кафедри філології Галина Волощук з нагоди Дня молоді відвідали виставку «Причетність» відомого українського художника, скульптора, поета Василя Андрушка в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття м. Коломиї. Василь Андрушко представив живопис, скульптуру, графіку, левкас. «Причетність» – це назва чергової виставки Василя Андрушка. Роботи, які автор розмістив у чотирьох залах Музею, вирішив продемонструвати поціновувачам свого мистецтва на честь 65-річчя. Василь Андрушко ‒ універсальний митець, який уміє промовляти віршами не тільки через слово, а й через дерево, камінь та фарбу. Лауреат літературної премії ім. Т. Мельничука, автор поетичних збірок «Сон вісімки», «Брама N» та «Колаж і», член Національної спілки художників України. Учасник багатьох всеукраїнських та понад двадцяти міжнародних виставок у Франції, Польщі, Литві, Австрії, Італії. Кращими вважає роботи: «Музики», «День і ніч», «Козак Мамай», «Материнство», «Розпач», «Ніч, коли падали каштани», «Людина і птах», «Розп’яття», «Благовіщення», «Місячне світло», «Зустріч», «Той, що відпочиває», «Ізіда».
«Причетність до повноти буття є ознакою чи критерієм цінності, адже кожне ціннісне ставлення прямо чи опосередковано орієнтується на повноту буття. І воля, і сприйняття, і осягнення спрямовані на певну предметність, яка
споглядається, оцінюється, стосовно якої переживаються певні почуття, щодо якої з’являються інтенції й здійснюються дії. Так і мої картини, їх потрібно сприймати, відчувати і відчитувати. Власне любов є мотивом виставки. Любов як причетність до повноти буття. Любов до Бога, до ближніх, до жінки, до світу та Всесвіту», ‒ розповів студентам про свою виставку митець. Студенти цікавились біографією митця, зокрема, в якому віці почав малювати та коли почав писати вірші… Багато говорили про сучасне життя, сучасну людину, про війну та причетність чи Непричетність кожного до неї – війни. Також Василь Андрушко акцентував увагу на релігійних мотивах свої полотен, адже, як вважає митець, віра людини тісно переплетена з її долею. Викладач кафедри філології Коломийського навчально-наукового інститут Галина Волощук висловила подяку митцеві за дуже цікаву лекцію та розмову зі студентами і побажала Василеві Андрушку й надалі натхнення в його творчості.