Окреслено наукові напрями співпраці з Головною астрономічною обсерваторією НАН України

В.о. ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда відвідав Головну астрономічну обсерваторію НАН України та зустрівся з її директором, академіком НАН України, Почесним доктором ПНУ Ярославом Яцківим.

Під час розмови були обговорені питання співпраці Головної астрономічної обсерваторії НАН України з Міжнародним науковим центром «Обсерваторія» Прикарпатського і Варшавського університетів в питанні окреслення наукових напрямів та популяризації астрономічної науки в Україні.

Сторони обговорили можливість збереження й примноження наукового потенціалу, яку могли б дати ефективна організація освітнього процесу в вищій школі та створення умов для професійної самореалізації висококваліфікованих фахівців.

На думку Ярослава Яцківа, освітня підготовка молодого покоління є вкрай важливою. Адже якщо її не забезпечувати, Україна далі втрачатиме науковців.

Головну астрономічну обсерваторію НАН України було засновано 17 липня 1944 року з ініціативи відомого вченого, астронома й геофізика, Олександра Яковича Орлова. Вона розташована за 12 км від центра Києва в Голосіївському лісі.

Обсерваторію очолювали акад. АН УРСР О.Я. Орлов (1944 — 1948 та 1951 — 1952); чл.-кор. АН УРСР В.П. Цесевич (1948 — 1951), чл.-кор. АН УРСР А.О. Яковкін (1952 — 1959), акад. АН УРСР Є.П. Федоров (1959 — 1973), д.ф.-м.н. І.К. Коваль (1973 — 1975).

З 1975 року Обсерваторію очолює академік НАН України Ярослав Степанович Яцків.