У музеї Франка у Львові презентували гру «Стежками Франка»

На запрошення директора музею Франка (м. Львів) Богдана Тихолоза та заступника Ігоря Медведя науковці Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника презентували гру «Стежками Франка» у Львові і спільно з Домом Франка провели франкознавчий турнір для львівських школярів.

У турнірі взяли участь 6 команд шкіл міста Львова, зокрема учні та вчителі Класичної гімназії при ЛНУ ім. І. Франка, СЗШ 73 м. Львова, PIPL Lyceum – першого інноваційного приватного львівського ліцею, Львівської правничої гімназії і ЗСШ І-ІІІ ступенів «Лідер» з різними формами навчання.

Нагадаємо, комп’ютерну гру-вікторину «Стежками Франка» науковці Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника розробили минулого року у червні, авторський колектив гри: Галина Волощук – кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту; Ольга Русакова – кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту; Олександр Солецький – доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Факультету філології; Віктор Ровінський – кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук та інформаційних систем Факультету математики та інформатики; Вадим Дудін – художник, військовослужбовець ЗСУ, студент Коломийського навчально-наукового інституту спеціальності «Середня освіта (українська мова і література)»; Євгеній Лепьохін – кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту.

Директор Дому Франка Богдан Тихолоз у вітальному слові наголосив на тому, що російсько-українська війна – це не війна за території чи ресурси, а екзистенційна війна за ідентичність, й учні, пізнаючи українську культуру та історію, плекаючи українську мову, чинять свій внесок у нескореність української нації, і висловив подяку за творчу взаємодію і співпрацю авторам інноваційної розробки. Від Дому Франка організаторами гри були заступник директора з наукової роботи Ігор Медвідь та завідувачка науково-освітнього відділу Зоряна Лещишин.

Модераторка заходу Галина Волощук висловила подяку Дому Франка за співпрацю, учням за напружену інтелектуальну боротьбу, вчителям за підготовку учнів до франкознавчого турніру і вручила вчителям від Прикарпатського університету сертифікати підвищення кваліфікації в кількості 15 год (0,5 кредиту ЄКТС).

Директор Дому Франка нагородив переможців та призерів медалями, сертифікатами та подарунковими картами на безкоштовні екскурсії в Домі Франка.

Автори гри отримали теплі відгуки та цінні побажання від учнів і вчителів за цікаву інноваційну розробку і сказали, що залюбки зіграли в таку ж гру про Ліну Костенку.

Директор Музею Богдан Тихолоз і заступник Ігор Медвідь запросили науковців Прикарпатського університету провести наступного навчального року в жовтні масштабний турнір за грою-вікториною «Стежками Франка» між усіма львівськими школами, а також студентами 1-2 курсів Львівського національного університету імені Івана Франка.

Радіємо, що ігри Прикарпатського мандрують Україною і здобувають популярність серед учнів і вчителів.