Науковці Коломийського навчально-наукового інституту виступили членами журі І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

30 січня 2023 воєнного року науковці Коломийського навчально-наукового інституту Юрій Плекан, директор, кандидат історичних наук, доцент і  Галина Волощук, кандидатка філологічних наук, доцентка виступили членами журі І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
Науковці кафедри філології та кафедри педагогіки і психології КННІ щороку залюбки виступають членами журі Конкурсу, залюбки читають та рецензують роботи юних науковців.
Вислухали оригінальні доповіді 10 учнів:
Романа Марисика “Виготовлення та дослідження фотодіодів графіт/CdZnTe з підвищеною радіаційною стійкістю” (учень
11 класу Коломийського ліцею № 1 імені В. Стефаника, член гуртка «Тесла» Центру позашкільної освіти);
Христини Тимків “Мурали Коломиї в українському стріт-арті” (учениця 11 класу Коломийського ліцею №4 імені Сергія Лисенка);
Ярослава Витвицького “Становище медицини в Галичині і роль лікарів Коломиї в національно-визвольних змаганнях України (кін. XIX-поч. XXI ст.)”
(учень 8 класу Коломийського ліцею №5 імені Тараса Шевченка);
Ольги Кіщук “Косівська кераміка Василя Івасюка”
(учениця 9 класу Коломийського ліцею № 8);
Вероніки Івасюк “Від монастиря до Коломийського ліцею
ім. М. Грушевського: історія будівлі” та
Ангеліни Глумик “Німецько-фашистський окупаційнгий режим
у Коломиї 1941-44 рр.”
(учениці 9 класу Коломийського ліцею № 9);
Надії Грицанюк “Використання методів біоіндикації для оцінки екологічного стану парку ім. К. Трильовського м. Коломиї”
та Олега Вінтонюка “Риси утопії в романі Бернара Вербера “Скриня Пандори”
(учні 10 класу Коломийського ліцею № 9);
Лідії Сметанюк “Вплив військової агресії на обсяги та структуру продовольчої торгівлі України” та
Ятлук Анастасії “Моделювання поведінки сипких дрібнозернистих матеріалів”
(учениці 11 класу Коломийського ліцею № 9).
І етап конкурсу організували представники Управління освіти Коломийської ТГ.
«Цьогоріч розчулена науковими працями нашої молоді :
у цей важкий та історичний час для України велика вдячність учням і талановитим учителям-керівникам за любовдо українського слова, до української науки. Важлива кожна велика і маленька справа.  Щороку на початку Конкурсу до юних науковців звертався світлої памяті Любомир Бордун, наш Герой, очільник коломийської освіти. Цьогоріч не вистачало його слова, не вистачало його усмішки. У пам’ять про Любомира, гідного сина України, та заради успішного українського майбутнього зробімо все для того, щоби освіта в нашій Коломиї розвивалася і дарувала нашим дітям, учням, педагогам і батькам єдність і радість від навчання та науки на своїй рідній землі», –  зазначає Галина Волощук.