31 березня відбулася онлайн-лекція викладачки Коломийського навчально-наукового інституту Галини Волощук «Феномен сучасної української жіночої прози». На зустрічі були присутні близько 50-и поціновувачів літературного слова, які із захопленням обговорювали два неймовірних твори українських письменниць Оксани Забужко «Казка про калинову сопілку» та Марії Матіос «Солодка Даруся».
«Сучасна жіноча проза представлена творами яскравих і оригінальних авторок. У світоглядному плані ці тексти єднає принцип репрезентації жіночої суб’єктивності; авторки прагнуть реорганізувати модель патріархального суспільства. Особливо цікавими творами, у яких порушується означена проблематика, є твори О. Забужко і М. Матіос. У них наявні авторські роздуми щодо радянського минулого, актуалізований національний дискурс: найбільш гостросюжетні пункти української історії, національні травми, проблеми формування нової європейської ідентичності», – поділилася роздумами Галина Волощук.
Учасники лекції також мали змогу спільно переглянути тизер «Солодка Даруся», який не залишив байдужим жодного глядача. Студентка спеціальності «Середня освіта (українська мова і література)» Оксана Заставна продекламувала поезію Ліни Костенко «Калинова сопілка», яка передувала написанню повісті «Казка про калинову сопілку» Оксани Забужко, а студент Роман Остащук поділився враженнями від прочитаних творів. Кожен учасник/учасниця мав/мала можливість рефлексувати, написавши в чаті кольори сприйняття творів сучасних українських авторок. Варто сказати, що захід проводився в рамках проєкту «Діяльність громадського простору РІВНІ МОЖЛИВОСТІ», що виконується випускницями Академії Жіночого Лідерства, та яка реалізується Українським Жіночим Фондом в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом Міжнародних Відносин (NDI) в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)». П’ядицька громада є партнером програми DOBRE, яка реалізується консорціумом організацій на чолі з організацією Всесвітні Громади (Global Communities) й фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).