Монографія викладачів Коломийського навчально-наукового інституту

За сприяння Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника світ побачила монографія “Підготовка майбутніх вчителів до інтеграції гуцульської етнокультури в освітній процес початкової школи”, авторами якої є доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і психології Коломийського навчально-наукового інституту Лаппо Віолетта Валеріївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки і психології Поясик Оксана Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Русакова Ольга Валеріївна, старший викладач кафедри педагогіки і психології Чепіль Марія Василівна. Літературний редактор – кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Волощук Галина Михайлівна.

У монографії обґрунтовано потребу актуалізації педагогічного потенціалу української етнокультури; визначено критерії та показники готовності студентів і педагогів-практиків до етнічної соціалізації молодших школярів; розкрито провідні чинники професійного становлення майбутніх вчителів у царині етнізації освітнього процесу початкової школи; охарактеризовано педагогічні умови, форми, методи, засоби, що забезпечують інтеграцію елементів гуцульської етнокультури в змістове наповнення Нової української школи.

Монографія адресована викладачам закладів вищої освіти педагогічного спрямування, студентам спеціальності «Початкова освіта», вчителям початкових класів, дослідникам етнокультурного феномену Гуцульщини.

Лаппо В. В., Поясик О. І., Русакова О. В., Чепіль М. В.
Підготовка майбутніх вчителів до інтеграції гуцульської
етнокультури в освітній процес початкової школи: монографія / за літ.
ред. Г. М. Волощук. Івано-Франківськ: НАІР, 2021. 316 с.
ISBN 978-617-8011-02-4