«Я душу лікуватиму словами…»

У Коломийській міській бібліотеці для юнацтва відбулась  літературно-мистецька зустріч-вітальня з Віктором Максимчуком «Я душу лікуватиму словами» для студентів Коломийського навчально-наукового інституту  та Коломийського вищого професійного училища № 14. «Сьогодні ми зібралися на зустріч із незвичайною людиною, відомим письменником, журналістом, головним редактором часопису «Німчич», головою клубу творчої інтелігенції Вижниччини, автором більш як десяти книг, лауреатом літературно-мистецьких премій Георгія Гараса, часопису «Німчич», Дмитра Загула, Івана Бажанського та ХV загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» Віктором Максимчуком. Твори Віктора Максимчука пронизані глибокими філософськими роздумами про життя, призначення людини на землі, проблемою вибору.  Вікторові Максимчуку властиве вміння бачити красу довкола, захоплюватися, милуватися, дивуватися простим явищам природи, які ми спостерігаємо щодня», – зазначила на початку заходу провідний бібліотекар Коломийської міської бібліотеки для юнацтва та модератор  Віра Тороватова. Поезії Віктора Максимчука декламували студенти 1-3 курсів спеціальності «Філологія (українська мова та література)» Коломийського навчально-наукового інституту: Уляна Гуцуляк, Андрій Москалюк, Михайло Непийвода, Вікторія Перегінець,  Роксолана Скрипник, Надія Тинкалюк та Вікторія Трофанюк. Студенти продемонстрували свою любов до поетичного слова, майстерність виконання та сценічну культуру. Програма заходу виявилася надзвичайно цікавою та різноманітною – від лірики патріотичної, громадянської, філософської до інтимної; прозвучали  вірші зі збірки «Дорогами життя»:  «Впав білий сніг», «Карі очі» «Наодинці з вітром», «Ні дня, ані хвилини без рядка», «У долині нарцисів» та ін. Привітали буковинського автора також  вихованки Коломийського вищого професійного училища № 14 Богдана Білецька та Алла Довбенчук, виконавши пісні «Адажіо» та «Батьківська мова».  Віктор Максимчук поділився з присутніми роздумами про значущість рідного слова в житті українців, про мову як джерело натхнення, тамування духовної снаги, спосіб пізнання світу, вияв любові до України, а також прочитав поезію «Іду до себе»:

Крізь радість,

Біль і сум,

І каяття,

Іду до себе,

Наче в бій з собою.

До світу цього

Йду усе життя,

Вдихаючи знов

Запах  звіробою.

До світу цього

Йду усе життя,

Росту до нього,

Наче день до світла.

Подяку буковинському поету Вікторові Максимчуку висловили начальник відділу культури Коломийської міської ради Уляна Мандруся, голова Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Василь Глаголюк та викладач кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту Галина Волощук. Також на заході були присутні представники творчої інтелігенції Коломийщини. В кольоровій гамі віршів, метафор, епітетів  минула зустріч з відомим українським митцем слова Віктором Максимчуком.