Наша гордість

Лаппо Віолетта Валеріївна

Лаппо Віолетта Валеріївна народилась у місті Івано-Франківську.

Після закінчення загальноосвітньої школи в І996 році вступила на філософський факультет відділення «Релігієзнавство» Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника. У 2001 році  одержала диплом з відзнакою за спеціальністю «Релігієзнавство», здобула освітньо-кваліфікаційний рівень магістра.

У 2001 році вступила до аспірантури Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника, спеціальність 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти». Після складання іспитів кандидатського мінімуму завершила навчання в аспірантурі у 2004 році.

2003-2007 роки працювала на посаді асистента кафедри теорії та методики дошкільної освіти педагогічного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У 2007 році була прийнята на посаду асистента кафедри педагогіки і психології Коломийського інституту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

У 2008 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук в Спеціалізованій Вченій раді К 26.454.01 Інституту проблем виховання АПН України. Тема дисертаційного дослідження «Формування у старших дошкільників ціннісного ставлення до рідного краю засобами етнокультури (на прикладі гуцульського етнорегіону)».

З 2010 р. призначена на посаду доцента кафедри педагогіки і психології Коломийського інституту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

В 2011 р. присвоєно вчене звання доцента.

Лаппо В. В. є автором трьох монографій, понад 150 публікацій, з них 130 наукового та 17 навчально-методичного характеру, у тому числі 39 наукових праць, опублікованих у вітчизняних і 10 закордонних фахових виданнях, Зокрема 4 публікації, опубліковані англійською мовою у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science. Результати наукових досліджень представлено у матеріалах 100 науково-практичних конференцій, 70 з яких міжнародні.

Отримала 9 авторських свідоцтв.

Є членом редакційних колегій журналів: «Актуальні проблеми педагогіки, психології та професійної освіти»; Journal of Vasyl Stefanyk Precarpathian National University; «Теоретико-методичні проблеми виховання дітей та учнівської молоді: збірник наукових праць»  (фахове видання категорії Б).

Васильчук

Микола Миколайович

Навчався у Великоключівській середній школі (1973-84). Вивчав філологію у Чернівецькому державному університеті імені Юрія Федьковича

(1984-91). Працював журналістом у м. Жашкові Черкаської обл. (1986-90)

та Коломиї – редакції газет «Вісник Коломиї» і «Всевідо» (1990-96), заступником головного редактора газети «Вільний голос» (1996–2003).

У 1992-97 рр. – вчений секретар Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, редактор журналу «Народний дім».

2003 р. в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата філологічних наук «Українські видання в Коломиї (друга половина ХІХ – ХХ ст.): історико-функціональний і тематичний аспекти» (науковий керівник – доктор філологічних наук, професор, академік АН Вищої школи України Василь Лизанчук); кандидат філологічних наук (2003).

З 2003 р. працює у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України 2011 р. йому присвоєно вчене звання доцента кафедри філології. У 2007–2008 рр. – доцент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (кафедра журналістики). З 2011 р. – докторант Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Член вченої ради Коломийського інституту (з 2004).

У пресі виступає з 1986 р. Член Національної спілки журналістів України (від 1990), член Національної спілки письменників України (від 1995).

З 1992 р. бере активну участь у створенні «Енциклопедії Коломийщини». У липні 1995 р. керував міжнародною експедицією «Вінцензіана-95».

Автор більш ніж тридцяти власних книжок, а також численних публікацій в українських та зарубіжних виданнях, віршованих текстів до вистав. Окремі художні твори та наукові праці М. Васильчука перекладено англійською, німецькою, польською, російською, чеською мовами. Творчий доробок М. Васильчука відображено у книзі «Микола Миколайович Васильчук. Бібліографічний покажчик» (Івано-Франківськ, 2013. – 240 с.) із серії «Вчені Прикарпатського університету», де зафіксовано 1200 його публікацій.

Лауреат літературних премій Першого Зеленого Листка (1996), імені преподобного Йова Почаївського (2001), імені Тараса Мельничука (2005), імені Марійки Підгірянки (2006), імені Василя Стефаника (2012). За заслуги перед церквою М. Васильчука відзначив єпископ Коломийський і Косівський Іоан (2002); удостоєний «Відзнаки міського голови» (Коломия, 2014).

Чепіль

Марія Василівна

Освіту здобувала у Товмачицькій восьмирічній школі (1977-85), закінчила Раківчицьку середню школу (1987). Навчалася в Івано-Франківському технікумі фізичної культури (закінчила 1990 р. з відзнакою). Закінчила Коломийський інститут Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (2004).

З 1999 р. займається пауерліфтингом; майстер спорту України з пауерліфтингу (з 2001); майстер спорту України міжнародного класу з паерліфтингу (з 2002). Понад десять років є членом національної збірної України з паерліфтингу. Неодноразова призерка і чемпіонка чемпіонатів України та Європи.

З 2005 р. працює у Коломийському інституті; тепер – старший викладач кафедри педагогіки і психології. Навчається в аспірантурі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за спеціальністю «Фізична культура. Фізичне виховання різних груп населення».

Список спортивних досягнень:

2005 р: Чемпіонат України з пауерліфтингу – 2 місце.

2006 р.: Чемпіонат Європи з пауерліфтингу – 3 місце.

2007 р.: Чемпіонат України з пауерліфтингу – 2 місце; Кубок України з пауерліфтингу – 1 місце.

2008 р.: Чемпіонат України з пауерліфтингу – 3 місце; Чемпіонат Європи з пауерліфтингу з жиму лежачи –2 місце.

2009 р.: Чемпіонат України з пауерліфтингу – 3 місце; Чемпіонат Європи з пауерліфтингу –2 місце.

2010 р.: Чемпіонат України з пауерліфтингу – 3 місце; Чемпіонат Європи з пауерліфтингу з жиму лежачи –1 місце; Чемпіонат світу з пауерліфтингу – 4 місце.

2011 р.: Чемпіонат України з пауерліфтингу – 3 місце; Чемпіонат Європи з пауерліфтингу – 4 місце;

Чемпіонат Європи з пауерліфтингу з жиму лежачи –2 місце.

2012 р.: Чемпіонат України з пауерліфтингу – 3 місце; Чемпіонат Європи з пауерліфтингу –2 місце; Чемпіонат світу з пауерліфтингу з жиму лежачи – 4 місце.

2013 р.: Чемпіонат України з пауерліфтингу – 2 місце; Чемпіонат Європи з пауерліфтингу –2 місце.

Адміністрація Коломийського навчально-наукового інституту щиро вітає студентку
3 курсу спеціальності “Філологія (українська мова та література)” Надію Тинкалюк
з перемогою в 2 етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Творчих успіхів та перемог!

 

 Вітаємо срібну призерку Чемпіонату України
з пауерліфтингу серед вихованців ДЮСШ студентку 1 курсу спеціальності «Фізична культура» Іванну Іванюк. Бажаємо успіхів та перемог!                         

             Студентка Іванна Іванюк здобула срібло
на Чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу
Нещодавно в Луцьку відбувся Чемпіонат України
з класичного пауерліфтингу серед юнаків та дівчат (14-21 вересня). Студентка 1 курсу спеціальності «Фізичне виховання» Коломийського навчально-наукового інституту Іванна Іванюк здобула 2 місце
у ваговій категорії до 43 кг (присідання – 65 кг, жим лежачи – 40 кг, тяга станова – 70 кг). Тренує спортсменку бригада тренерів: заслужений працівник фізичної культури і спорту, заслужений тренер України Василь Дмитрович Оробець та тренер вищої категорії Василь Іванович Марусик. Вітаємо Іванну Іванюк
з перемогою!

СТУДЕНТКА МАРІЯ ІЛЬЧИШИН СТАЛА СРІБНИМ ПРИЗЕРОМ МІЖНАРОДНОГО ТУРНІРУ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ

Вітаємо Марію Ільчишин з перемогою!
Нещодавно в Мінську відбувся Міжнародний турнір
з вільної боротьби. Відрадно зазначити, що серед переможців змагань є наші студенти. Студентка 4 курсу напряму підготовки «Фізичне виховання» Коломийського навчально-наукового інституту Марія Ільчишин здобула срібло. Вітаємо Марію Ільчишин
з перемогою і бажаємо подальших успіхів!

 

Прославляючи рідне слово

Наприкінці попереднього навчального року до Коломийського навчально-наукового інституту надійшла гарна новина. Студентка ІІ курсу спеціальності «Філологія (українська мова і література)» Марія  Черніховська, яка представляла наш науково-навчальний підрозділ, університет і все Прикарпаття на ІІІ (Всеукраїнському) етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, була удостоєна почесної премії в одній із номінацій.

Нагадаємо, що упродовж 2016-1017 навчального року відбувались попередні І та ІІ етапи Конкурсу, на яких Марійка проявила себе на високому рівні, перемігши на І (університетському) етапі та здобувши друге місце на ІІ (обласному) етапі. Це дало їй право взяти участь Всеукраїнському етапі Конкурсу.

Приємно відзначити, що Марійка вкотре підтвердила свій високий рівень знань рідного слова, цим самим вагомо піднісши статус студента Коломийського навчально-наукового інституту. Щиро бажаємо не зупинятись на досягнутому і надалі здобувати перемоги в галузі дослідження та уславлення рідного українського слова!

 

ГОЛІНЕЙ ВІКТОР,

студент 3 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура)

МСУМК з пауерліфтингу

Чемпіон світу серед юніорів, багато разовий чемпіон України та Європи

Рекодсмен України, Європи та світу