Упродовж двох днів (20–21 жовтня 2022 року) Навчально-науковий інститут філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (м. Київ) проводив «Кримський міжнародний форум: філологія та журналістика».

У межах Форуму відбулися міжнародні науково-практична конференція «Медійні комунікації в сучасному світі»», «Лінгвістичні дослідження  у вимірах сьогодення» та «Художній твір крізь призму діалогу культур та кризи ідентичностей» з круглими столами, панельними дискусіями, філологічними читаннями.

У числі учасників Форуму – завідувач кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту, кандидат філологічних наук, доцент Микола Васильчук (Філологічні читання «Творчість Докії Гуменної в контексті українських еміграційно-материкових процесів»), який розглядає гірський колорит у нарисі Докії Гуменної «Гуцульський Париж» (1944).